Отново равен мач – нашите лъвове завършиха с 0:0 срещу чехите

Гласувай за статията

Нашият национален отбор по футбол, отново показа майсторски умения на снощната среща с Чехия, когато завършиха наравно поредния мач за супер купата за Европа. След равенството от 0:0, в световна квалификация от група „B“ в зона Европа, България спечели първата си точка от 4 играни мача срещу Чехия в историята на страната.

В самата среща се очертаха такива моменти, като важни пропуски пред вратаря Петер Чех, направени от Станислав Манолев още в 40-ата секунда и Николай Бодуров в 45-ата минута на мача, а за чехите неточни пред Николай Михайлов бяха Ирачек и Кадлец. Защитникът Петър Занев бе заменен принудително в последната минута на първата част от Илия Миланов, тъй като получи контузия.

През втората част българските защитници Йордан Минев и Иван Иванов предпазиха България от загуба, избивайки топката от голлинията пред Михайлов.

България запазва своето място на второ място с актив от 6 точки. Чехите са трети с 5 точки.