Челси надигра Байерн Мюнхен, става европейски шампион

Гласувай за статията

След драматичен мач между Челси  и Байерн Мюнхен, победител и нов клубен шампион е британският клуб Челси.

На финала на стадион „Алианц Арена” англичаните надиграха Байерн Мюнхен след изпълнение за дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1, а в последвалите продължения не падна гол. При дузпите играчите на Челси бяха по-точни и спечелиха за първи път в историята си купата на европейските шампионите.

В редовното време, мачът започна обещаващо за немският отбор, като тогава Томас Мюлер откри резултата за своя отбор, но едва в 83-та минута. За тяхно съжаление, пет минути по-късно Дидие Дрогба изравни.

При последвалите продължения, Байерн получи правото да изпълни дузпа, но Ариен Робен пропусна в 96-ата минута.
След 120 минути двата отбора не успяха да се победят. При последвалите дузпи, Челси спечели с 4:3. За Байерн пропуснаха Ивица Олич и Бастиян Швайнщайгер. От Челси единствено Хуан Мата не успя да вкара.