Бербо се отпуши, Съра го хвали, но пак го слага на пейката

Гласувай за статията

Българинът вкара първия си гол за сезона, асисстира на Оуен и бе играч на мача при 3:0 над Олдършот за купата на лигата, явно ще играе само в третокласни мачове

Олдършот
Бербо вкара на Олдършот и бе играч на мача

Българинът Димитър Бербатов отбеляза първия си официален гол за сезона при победата с 3:0 над Олдършот за купата на лигата. Нападателят наниза технично попадение още в 15-ата минута в своя мач №100 като титуляр за „червените дяволи“. За съжаление в последната година той влиза предимно срещу подобни четвъртодивизионни тимове като снощния съперник.

Нападателят бе герой на мача, ръководеще блестящо играта на своите съотборници, подаваше с петичка, изведе няколко пъти Майкъл Оуен на отлични позиции, като при една от тях англичанинът направи 2:0. Антонио Валенсия пък форми крайното 3:0 с великолепен далечен удар.

Бербо бе пълновластен господар на терена, а всяко негово отиграване спираше дъха, отново го засипа с похвали официалния сайт на клуба. Сър Алекс Фъргюсън също не бе пестелив по адрес на най-послушния си футболист, чийто договор все още не е подновен и това все повече засилва спекулациите за неговата продажба през зимата.

Въпреки това шотландецът изрази съжалението си, че при титулярите вече няма място за брилянтни играчи като Митко, защото останалите били непоклатими в представянето си до момента. Старецът вероятно вече е забравил как градския съперник Сити сипа 6 гола в канчето на Рууни, Ернандес и компания.

Да не говорим за унижението от Барселона на финала на Шампионската лига, когато любителят на червеното вино и дъвките остави голмайстора на Висшата лига извън групата, а Луиш Нани закотви на резервната скамейка.