Винъс Уилямс се измъчи, но стигна третия кръг на "Уимбълдън"

Гласувай за статията

Винъс Уилямс

Петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под номер 10 американка победи трудно китайката Цян Ван с 4:6, 6:4, 6:1 за 108 минути. 37-годишната Уилямс допусна цели 33 непредизвикани грешки, с 12 повече от съперничката си, но все пак стигна до успеха. Ван взе първия сет след решаващ пробив в деветия гейм, а втората част вървеше равностойно до 4:4, след което американката спечели осем от следващите девет гейма, за да триумфира. За място на осминафиналите тя ще срещне 19-годишната дебютантка на „Уимбълдън“ Наоми Осака (Япония), която елиминира номер 22 Барбора Стрицова (Чехия)  с 6:1, 0:6, 6:4.

Четвъртата в схемата Елина Свитолина (Украйна) за първи път достигна до третия кръг в Лондон, след като елиминира ветеранката Франческа Скиавоне (Италия)  с 6:3, 6:0 само за 50 минути.

В най-оспорвания сблъсък за деня представителката на домакините и поставена под номер 6 Джоана Конта надделя в драматичен двубой над хърватката Дона Векич със 7:6(4), 4:6, 10:8 след решаващ пробив в последния гейм на мача.