Лудогорец отнесе Лацио в инфарктен мач!

Гласувай за статията

Лудогорец се класира за осминафиналите на Лига Европа – българските момчета продължават в голямата битка след уникална битка на стадион „Васил Левски“ в София

Пред погледите на 35 хиляди зрители Лудогорец изигра невероятен мач изпълнен с редица инфарктни обрати, от който в крайна сметка излезе победител.

Буквално секунди след първия съдийски сигнал Лацио попари надеждите ни с бърз гол. След последния съдийски сигнал обаче резултатът бе 3:3 и с общ резултат от двата мача Лудогорец бе този, който триумфира.

Лудогорец се класира за осминафиналите на Лига Европа

Ранният гол на Лацио, едва в 31-ата секунда, бе дело на Роман Безяк. В 54-ата минута резултатът вече бе 0:2 за италианците и на пръв поглед всичко бе загубено.
В 67-ата минута Безяк намали предимството на Лацио– 1:2 за италианците. Христо Златински изравни в 78-ата минута и това върна надеждата на цяла България – 2:2!
Радостта обаче не трая дълго и в 82-ата минута, когато влезлият като резерва, опитният Мирослав Клозе срази отново надеждите ни – 3:2 за Лацио – този път всичко изглеждаше безнадеждно изгубено.
Но нищо не приключило, докато не свирката на съдията не прозвучи за последен път! И чудото стана!
Когато резервата Жуинор Кишада изравни в 88-ата минута се случи невероятното и невъзможното – 3:3!
Лудогорец През последните 5 минути на двубоя всички зрители, както тези на стадиона, така и тези пред телевизионните екрани, брояха всяка секунда до заветния съдийски сигнал, който прати отбора в голямата битка.
Нашите момчета продължават шампионския си рейд с поредната си победа, след като преди това отстраниха редица класни отбори, сред които Динамо (Загреб) и ПСВ Айнтховен.
След феноменалната си победа над Лацио момчетата на Стойчо Стоев вече гледат към двубоя с Валенсия, част от осминафиналната фаза на Лига Европа.
Испанците се пребориха с Динамо (Киев) с общ резултат 2:0. Първата среща, на която Лудогорец ще е домакин ще бъде на 13 март, а на 20-и март българите ще играят на реванша на испанска земя.