Девойките загубиха от Русия на Европейското по волейбол

Гласувай за статията

Националният ни отбор за девойки до 18 години допусна първа загуба на европейското първенство по волейбол

Националният отбор на България за девойки до 18 години допусна първа загуба на европейското първенство по волейбол, което се провежда в Холандия.

В мач от 3-ия кръг в група „А“ състезателките на треньора Страхил Балов отстъпиха с 0:3 пред Русия.

След като в първите два дни на надпреварата победиха последователно домакина Холандия и Турция, днес българките не успяха да се противопоставят на рускините и отстъпиха съответно на 23, 17 и 20 точки.

В първия гейм резултатът се движеше в полза на българския тим до второто техническо прекъсване, но след серия от 8:1 точки Русия успя да обърне резултата от 13:16 до 21:17 в своя полза, с което предреши изхода на първата част.

Във втората рускините дори бяха по-убедителни, печелейки я на 17 точки.

В третия гейм българките трудно поддържаха темпото на съперничките си и макар и да бяха съвсем близо до тях при 20:22, допуснаха три последователни точки, с което и загуба в мача.

За нашия отбор с най-много точки завърши Александрия Миланова. Тя отбеляза 9. Мария Йорданова прибави 7.

В утрешния четвърти ден на надпреварата България среща Италия.