Цвети Пиронкова сътвори история!

Цвети Пиронкова сътвори история! 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Цвети Пиронкова с първа титла! Тя надви Ангелик Кербер в два сета – 6:4; 6:4.

Сидни се оказа щастлив град за нашето момиче и й донесе първата титла от WTA.
В началото Кербер направи пробив, но Цвети бързо направи рибрейк и влезе в страхотна поредица от три поредни гейма.
След като българката пропусна шанса да вземе три гейма, деветата в света проби и изравни резултата. В крайна сметка обаче нашето момиче успя да вземе сета с ентусиазъм, характер и майсторство.

цвети пиронковаВтория сет започна добре за Пиронкова, но във втория гейм пропусна 9 брейкбола. Геймът продължи почти четвърт час. След 3:1 за Цвети, Кербер направи обрат и взе три поредни гейма.
Българката обаче успя да спре серията на противничката си. Цвети взе сета с 6:4 и триумфира за първи път на турнир от WTA.
Победата донесе 470 точки на българката и 120 000 долара от наградния фонд на турнира.tenis
„Тя е талантлив състезател и аз знаех това още преди мача защото имах труден мач с нея през миналата година в Мелбърн“ каза Кербер.
Пиронкова достигна до финала след като надигра шестата в света Петра Квитова.
26-годишната българка сподели, че отдавна чака този момент, съобщава gol.bg.
Противничката на Цвети – 25-годишната Кербер е носителка на три титли в спортната си кариера.
От 2002 година Цвети Пиронкова се състезава в професионалния тенис. През 2010 година Цвети стана първата българка, която игра на полуфинал от Големия шлем Уимбълдън.