България загуби от Чехия!

Гласувай за статията

В снощния двубой България загуби от Чехия с 0:1. Това бе последният мач от квалификациите за класиране на Световното първенство в Бразилия през следващата година за нашия отбор. Тази загуба остави отборът ни на четвърто място в групата, с което всички илюзии да се явим на световно отпаднаха.

Трибуните на стадион ”Васил Левски” бяха изпълнени от над 30 000 фенове, които до последно се надяваха да се случи някакво чудо и България да се класира за Световното първенство. В 14-ата минута на световната квалификация голяма част от тях започнаха да викат „Оставка“ срещу кабинета на Пламен Орешарски, като веднага след това започнаха да скандират името на треньора на отбора Любослав Пенев, за да не се разбира погрешно техния призив. Скандирането се повтори и в 59-ата минута.

В 19-ата минута пък имаше бурни аплодисменти в чест на бившия капитан на националния тим Стилиян Петров.

Българският отбор не се представи добре през първото полувреме и не успя да организира нито една остра атака срещу Чехия. Първата опасност за чешкия отбор се създаде едва през 49-ата минута, когато Рангелов отправи страхотен фалцов удар с левия крак, но Петер Чех изби в корнер. Последва ъглов удар, при който Илия Миланов стреля с глава, но топката премина на сантиметри от гредата.

Само две минути по-късно Чехия поведе с 1:0 и всички надежди за победа се изпариха. Докал стреля от около 25 метра и прати топката в долния десен ъгъл на Стоянов.

И този път България приключи мача с човек по-малко, след като на Занев бе даден втори жълт картон за коментар на съдийско решение.