Новият шампион на Европа се нарича „Байерн“

Гласувай за статията

Най-новият европейски клубен шампион по футбол се нарича Байерн Мюнхен. На тазвечершната среща срещу Борусия Дортмунд баварският тип надви с 2:1 и така спечели Шампионска лига. Мачът се игра на митичния „Уембли“ в Лондон.

Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League FinalС точно попадение в 89-та минута, Ариен Робен бе виновника за петата европейска купа, като преди това направи няколко сериозни пропуска. Минути преди това Марио Манджукич (60) и Илкай Гюндоган (68 – дузпа) вкараха две от многото положения пред двете врати. Съдбатса сякаш обърна своето острие и посочи Байерн за победител, а Робен отново стана герой, след пропуските на тима през 2010 и 2012 години.

Седмият финал на „Уембли“ в най-силния клубен турнир започна със грандиозно шоу преди същинския мач. По случай 150 години ФА УЕФА подари финал на британците само две години след последния такъв.