Реал и Бензема пренаписаха историята на Шампионска лига

Гласувай за статията

Карим Бензема бележи втория си гол във вратата на Шахтьор за победата на Реал с 2:1

Испанският футболен гранд Реал (Мадрид) победи Шахтьор (Донецк) с 2:1 у дома в двубой от група четвърта група на Шампионската лига на Европа.

Лука Модрич пропусна първата сериозна ситуация в мача още в петата минута, но вратарят на Шахтьор показа класа и отби. Украинците отвърнаха с шут на Алан Патрик в 10-ата минута, но изстрелът му срещна гредата.

След още пет минути падна първото попадение в срещата. Карим Бензема се възползва от грешка на отбраната и отблизо вкара гол номер 1000 за Реал в Шампионската лига. „Белите“ можеха да удвоят аванса си, но удар на Лука Модрич беше спасен от Анатолий Трубин.

Шахтьор не се притесни от натиска на Реал и Фернандо нанесе коварен удар в 32-ата минута, а шест по-късно изравни след пас на Алан Патрик изравни. Бразилецът можеше да вкара за обрат в 45-ата минута, но Куртоа се справи.

Първият четвърт час на мача не предложи голови опасности, за да се стигне до 61-ата минута, в която Бензема вкара за 2:1 след пас на Винисиус. До края Степаненко за Шахтьор и Бензема за Реал опитаха удари, но без успех.

Бразилецът можеше да запише името си сред голмайсторите в 72-ата минута, но защитник спря удара му.

Реал е начело в класирането с 9 точки, следват Шериф (6 т.) и Интер (4 т.), които са с мач по-малко, а Шахтьор е последен с 1 точка.